De gemeente Amersfoort gaat voorlopig niet meer in gesprek over de invulling van het parkeerbeleid in de 5 noordelijke wijken, waaronder Hoogland. Tot 2035 verandert er niets aan de parkeerregulering in Vathorst, Hooglanderveen, Nieuwland, Kattenbroek en Hoogland. Dat staat in een brief die aan de inwoners van de genoemde wijken is gestuurd.

Gesprekken door de gemeente

De gemeente heeft in april 2024 bezoeken gebracht aan de diverse wijken en dorpen om met inwoners en ondernemers te spreken over het voorgenomen parkeerbeleid. Veel mensen vinden dat er rekening moet worden gehouden met de verschillen per wijk. De serie gesprekken kwam op gang toen uit een referendum overduidelijk bleek dat de plannen voor een nieuw parkeerbeleid niet werden omarmd door de bevolking van Amersfoort.

Tot 2035 blijft in Hoogland de parkeersituatie dus onveranderd, behalve als er vanuit de inwoners een verzoek komt om wijziging.

Praten over Parkeren

In de andere wijken van Amersfoort organiseert de gemeente onder de titel ‘Praten over Parkeren’ vijf inloopontmoetingen en een onlinebijeenkomst. Dat gebeurt in de periode van 26 juni tot en met 11 juli 2024. De inwoners van de vijf noordelijke wijken zijn daarbij ook welkom. Het betaald parkeren in andere delen van de stad heeft immers consequenties voor iedereen die gebruikmaakt van parkeerplekken in de stad.

Standpunt van de VDH

De Vereniging Dorpsbelangen Hoogland vindt dat betaald parkeren alleen ingevoerd mag worden als er sprake is van overlast. Dat is in Hoogland nergens het geval. De VDH is dus tegen betaald parkeren in Hoogland.