Er zijn inmiddels voldoende handtekeningen binnen voor een referendum over het parkeerbeleid in Amersfoort. De initiatiefnemer, Tom van Lamoen, zegt bij RTV Utrecht dat er waarschijnlijk niets meer mis kan gaan. “Zelfs als 1.000 handtekeningen ongeldig worden verklaard, zijn er voldoende handtekeningen wel geldig”. Er waren ongeveer 6.200 handtekeningen nodig.

Stemmen tot 15 augustus

Er zijn vooral veel handtekeningen opgehaald in de buitenwijken van Amersfoort, zoals Hoogland.
Iedereen die nog niet heeft gestemd, kan dat overigens nog doen tot 15 augustus. De ervaring leert dat redelijk veel handtekening niet mee zullen tellen, omdat ze niet volledig of onjuist zijn ingevuld. De intekenlijsten liggen bij meerdere ondernemers in Hoogland:

  • Primera Brundel (Hamseweg)
  • Gall & Gall (Kraailandhof)
  • Dorpshuis De Neng (Engweg)
  • Blom Electro (Zevenhuizerstraat)
  • Blom Rijwielhandel (Zevenhuizerstraat)
  • Kapsalon Mardy (Hamseweg)

Als de gemeente voldoende handtekeningen goedkeurt, wordt het referendum tegelijk gehouden met de verkiezingen voor de Tweede Kamer op 22 november.

Wat vindt de VDH?

De Vereniging Dorpsbelangen Hoogland is niet tegen betaald parkeren, maar alleen daar waar parkeren overlast betekent. Dat is in Hoogland nergens het geval. De VDH is dus tegen betaald parkeren in Hoogland.