Bij sociëteit Leo’s Oord kun je terecht om anderen te ontmoeten en voor recreatieve activiteiten. Senioren die zin hebben in een praatje, of in een sportieve activiteit met andere mensen, zijn welkom in Leo’s Oord.

Hoogland telt een groot aantal verenigingen en organisaties. Ze vormen samen met hun vele vrijwilligers het hart van ons dorp. De Vereniging Dorpsbelangen Hoogland wil met enige regelmaat een organisatie extra aandacht geven. De nieuwe rubriek heet daarom: ‘In de Schijnwerper’. De organisatie presenteert zichzelf met een artikel en een foto. Onderaan deze pagina staan knoppen (‘Deel dit bericht!’) om het artikel onder de aandacht te brengen van familie, vrienden, collega’s en clubgenoten. De VDH stimuleert die mogelijkheid van harte.

Leo’s Oord

Sociëteit Leo’s Oord is een vereniging die zich richt op de ontmoeting tussen 50+ers uit Hoogland en omgeving. Alle werkzaamheden worden gedaan door vrijwilligers.

Waar vind ik de soos

Onze ‘soos’ is gevestigd op een historische locatie. Het gaat om de voormalige kloosterkapel vlakbij de Martinuskerk aan de Kerklaan. De kapel ligt wat verborgen achter een deel van de gevel van Leo’s Oord, die behouden is gebleven en de aan weerszijden aangebouwde appartementen.

De ontmoetingen in de kapel vinden plaats tijdens ontspanningsactiviteiten, koffie-momenten, verdiepingsgesprekken en andere evenementen. We ontvangen u en zorgen voor een kopje koffie tijdens uw aanwezigheid.

Welke activiteiten zijn er

Op bijna alle dagen van de week zijn er wel activiteiten in de sociëteit. De diverse activiteiten hebben een vaste ochtend, middag of avond.

  • Er is klaverjassen, sjoelen, biljarten,  gymnastiek en rummikub. De Sociëteit beschikt over twee uitstekende biljarttafels. Op maandag, dinsdag en donderdag wordt er onderling buiten competitieverband gebiljart.
  • In september beginnen we weer met een spelletjesmiddag. Spellen zoals Mens-erger-je-niet, scrabble, dammen, schaken etc. Of een spel dat je zelf mee hebt genomen.
  • Eén keer in de maand, op de laatste vrijdag, is een er bingo.
  • In de zomer bestaat de mogelijkheid om Jeu de Boules te beoefenen op een heuse daarvoor aangelegde baan.
  • In december is er een gezellig kerstbuffet. Dit alles doen wij met een tiental enthousiaste vrijwilligers.
  • Begin januari openen we het jaar met een nieuwjaarsreceptie.

Kennismaken met de soos

Alle activiteiten zijn bedoeld voor de leden. U kunt natuurlijk eens vrijblijvend kennis komen maken. In dat geval kunt u binnenlopen op de inloopmiddagen die we wekelijks op dinsdag- en donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur houden. U kunt dan een kijkje nemen en de sfeer proeven.

Als de kennismaking bevalt, dan kunt u voor € 60,00 per jaar lid worden. Dat bedrag is om de huur, de energiekosten en de diverse activiteiten te bekostigen. Soms wordt een kleine, aanvullende vergoeding gevraagd.

De soos  is gesloten op zaterdag, zondag en feestdagen. Buiten bovengenoemde tijden vinden er geen activiteiten plaats.

Website: Sociëteit Leo’s Oord.