Vandaag weer een flinke hoeveelheid kort Hooglands nieuws. Dit keer aandacht voor: de jaarlijkse kerstpakkettenactie, een spannend Sinterklaasverhaal, de Hooglandse kroket en nog veel meer.

Voorleesfeestjes Sinterklaas

Bibliotheek Hoogland brengt de magie van het Sinterklaasfeest tot leven met een feestelijk voorleesmoment. Bezoekers kunnen luisteren naar ‘Het huis van Sinterklaas’ van Naomi Tieman, een heerlijk verhaal vol eigenwijze pietjes. Na het voorlezen wordt er met de kinderen een leuke activiteit gedaan.

De korte inhoud van ‘Het huis van Sinterklaas’ is als volgt: als Sint en zijn pieten naar Nederland vertrekken, passen de kleine pietjes op het huis. Ze maken er een grote rommel van en vallen dan ’s avonds uitgeput in slaap. Wat zal Sint ervan zeggen als hij terugkomt?

U kunt in Bibliotheek Hoogland terecht op:
• Woensdag 27 november, 15.00 uur
• Zaterdag 30 november, 11.00 uur
Wel graag even van tevoren aanmelden: Voorleesfeestje – Het huis van Sinterklaas.

Een BN’er in Hoogland-West

foto: VDH

‘Hoogland-West vormt een aantrekkelijk recreatiegebied voor diverse doelgroepen, van wandelaars, hardlopers tot fietsers’. Aldus het Ontwerp Omgevingsprogramma Hoogland-West 2025-2030, dat door de gemeente Amersfoort voor dit gebied ten westen van Hoogland en ten westen van  Nieuwland is ontwikkeld. Dus tijd voor de ervaring van een bekende fietsende BN’er op weg naar de fietsbrug in Hoogland-West. De website ‘Leuk en Informatief‘ publiceert het verhaal.

Vissen gered uit vijvers

Aan de Tol en Het Fortuyn in Hoogland hapten vissen in de vijver begin november naar adem. Hooglander Albert van Baaren maakte zich ernstige zorgen om de dieren en schakelde onder andere het Waterschap in. De naar adem happende vissen werden met netten uit de vijver gevist. Rottende bladeren in de vijvers zijn waarschijnlijk de oorzaak.

Hooglandse kroket

Al eerder publiceerden we over typisch Hooglandse producten. We verzuimden er nog één te noemen. Dus bij deze. Cafetaria Hoogland aan de Zevenhuizerstraat heeft een ‘Hooglandse kroket’ van 100 procent draadjesvlees, huisgemaakt.

Kruithof Makelaardij

November 2024 Makelaardij Kruithof

foto: Facebook Kruithof

Van Noordenburg Financieel Adviseurs en Kruithof Makelaardij hebben sinds januari van dit jaar hun krachten gebundeld. Richard van Noordenburg (tweede van rechts) en Patrik Zeldenthuis (helemaal rechts) zijn de nieuwe eigenaren van Kruithof Makelaardij.

De vertrouwde gezichten, Arina Tuithof (tweede van links) en Mike de Goede (helemaal links), blijven een belangrijk deel van het team. Sinds de overname is de huisstijl van Kruithof Makelaardij vernieuwd en is er nu ook een moderne actuele website. Het adres aan de Berkenlaan is hetzelfde gebleven.

Financiële team van v.v. Hoogland

Het financiële team van v.v. Hoogland is weer compleet. Jeroen Lam wordt voorgedragen als de nieuwe penningmeester van de club als opvolger van Ulco de Vries. Dave van Driel is de back-up voor Jeroen en gaat zich binnen het financiële team focussen op de financiën rond de komende nieuwbouw van het clubhuis.

Jeroen is in het dagelijks leven accountant. Hij heeft zijn eigen kantoor: Cordero Accountancy. In het verleden is Jeroen al penningmeester geweest bij ASC Nieuwland. Hij was bij v.v. Hoogland lid van de Kascontrolecommissie en brengt dus de nodige ervaring mee. Jeroen’s zoon ‘Ferron’ voetbalt in de JO16-1 en zijn vrouw Nathalie is recent begonnen als lid van het team dat de ledenadministratie doet. Kortom, een zeer bij de vereniging betrokken familie.

Dave heeft ook een financiële achtergrond. Hij werkt op dit moment als business controller. Binnen de club is hij bekend als coördinator voor de Senioren Heren en als speler van Heren 5, maar hij is al enige tijd geblesseerd.
Daarmee bestaat het (toekomstige) financiële team nu uit de volgende personen:

  • Jeroen Lam: Penningmeester
  • Dave van Driel:  Plaatsvervangend, personeel en financiën Nieuwbouw
  • Tom van Loon: Financiële Administratie
  • Henk Boere: Inning Contributie
  • Hans Grabandt:  Subsidies
  • Onetwofinance (Marco Hadders): Salarisadministratie

Nico Terschegget, bestuursvoorzitter van v.v. Hoogland, is fier op het team. ‘Wij durven te stellen dat we daarmee een heel sterk team hebben dat ons als bestuur zeer goed ondersteunt. Mogen we als vereniging trots op zijn!’

Willibrordusplaquette voor Edy Keet

Kort Hooglands nieuws november 2024 Edy Keet

foto: Geloofsgemeenschap Sint Martinus

Op zondag 17 november werd in de Sint Martinuskerk stilgestaan bij het feit dat Edy Keet 50 jaar lid was van het Sint Martinuskoor. Edy is toegesproken door locatievoorzitter Han van Schagen en kreeg uit handen van pastor Nijland de Willibrordusplaquette. Deze plaquette is een onderscheiding van het Aartsbisdom Utrecht en bestaat sinds 7 november 2001.

De Aartsbisschop van Utrecht eert met de onderscheiding gelovigen in het bisdom die betekenisvolle, meer dan gewone verdiensten hebben verricht voor de kerkgemeenschap ter plaatse. De plaquette is bestemd voor vrijwilligers en voor niet-pastoraal personeel in dienst van parochies en bisdom met een langdurige inzet (5 jaar of meer) in belangrijke functies binnen de kerkgemeenschap.
Lees meer over deze erkenning.

Kerstpakkettenactie 2024

De gezamenlijke negen kerken in Hoogland en Amersfoort-Noord organiseren ook dit jaar een Kerstpakkettenactie. U kunt uw bijdrage overmaken naar bankrekening NL39 RABO 0123 0031 13 t.n.v. Diaconie PKN Hoogland/Amersfoort-Noord o.v.v. kerstpakketten.

‘Met uw bijdrage kunnen wij warmte en aandacht geven aan onze kerkleden en parochianen die het juist in deze tijd zo hard nodig hebben’, luidt de oproep van onder meer De Inham en de Sint Martinuskerk.