De vrijwilligers van De Neng hebben afgelopen vrijdag (31-05-2024) het 10-jarig jubileum van het dorpshuis gevierd. Tijdens die gelegenheid werd ook afscheid genomen van de bestuursleden Tanja van Rootselaar (voorzitter) en van Joop de Jager (penningmeester).

Historie van Dorpshuis De Neng

In 2012 wilde de gemeente Amersfoort uit oogpunt van kostenbesparing diverse buurthuizen sluiten. Volgens de gemeente waren er voldoende gebouwen om activiteiten te organiseren. De gemeente wilde geen geld meer steken in stenen maar alleen nog in activiteiten. Die activiteiten moesten dan door de buurtbewoners zelf georganiseerd worden.

De Vereniging Dorpsbelangen Hoogland (VDH) wilde voor Hoogland graag vasthouden aan een echt ontmoetingscentrum. De VDH pakte de handschoen op om het ‘Dorpshuis’ voor de gemeenschap te behouden. Na een haalbaarheidsonderzoek, waarbij de bibliotheek als huurder mee ingehuisd werd, gaf de gemeente groen licht om het Dorpshuis maatschappelijk te exploiteren.

Op 30 december 2013 werd de Stichting De Neng opgericht, een stichting met een Raad van Toezicht en een Dagelijks Bestuur.

Doelgroepen van het dorpshuis

Het dorpshuis is van het begin af aan toegankelijk voor de wijkbewoners. De gebruikersgroepen betalen maatschappelijk geaccepteerde huurtarieven. Daarnaast zijn er groepen die gratis van de gemeenschappelijke ruimten gebruik kunnen maken.

De Neng wordt druk bezocht: er zijn brei- en haakgroepen, er wordt gekaart en gesjoeld. Koren zingen er hun wekelijks lied. De Historische Kring heeft er zijn onderdak gevonden en er worden regelmatig ruimtes verhuurd voor vergaderingen. Daarnaast is er iedere twee weken een ‘Dorpsdis’, een driegangen maaltijd waar druk gebruik van gemaakt wordt.

Bestuur en vrijwilligers

Dorpshuis De Neng drijft op vrijwilligers. Meer dan 30 vrijwilligers zijn wekelijks in de weer om het Dorpshuis draaiende te houden. Zonder deze club van bijzondere mensen zou de tien jaar niet zijn gehaald. Deze vrijwilligers worden aangestuurd door een beheerder en een horecacoördinator. Daarnaast wordt het beleid  gevoerd door een driekoppig bestuur.

Feest en afscheid

Natuurlijk moest het 10-jarig jubileum worden gevierd. Bestuur en vrijwilligers trokken naar Bunschoten waar iedereen een boottocht over het Eemmeer aangeboden kreeg. Tijdens de boottocht was er natuurlijk een hapje en een drankje.

In de namiddag was men terug in De Neng waar voorzitter Tanja van Rootselaar én penningmeester Joop de Jager afscheid namen. Beide bestuursleden werden bedankt voor hun inzet gedurende de afgelopen jaren door mevrouw Yvonne van Norden, de voorzitter van de Raad van toezicht.

“Zonder jullie jarenlange inzet en visie, was dit nooit het Dorpshuis geworden, zoals het er nu staat”, memoreerde zij.

Beide scheidende bestuursleden kregen van de Raad van Toezicht en van de vrijwilligers diverse cadeaus aangeboden. Met een nieuw bestuur en met de talloze vrijwilligers is ‘De Neng’ klaar voor de volgende tien jaar.


Bovenste foto: bron Facebookpagina De Neng. Tekst: Jan Bijvank.