Van maandag 24 t/m woensdag 26 februari 2025 is de Bongerd in Hoogland dicht voor verkeer. Tussen de huisnummers 3 tot en met 15 worden de oude leidingen weggehaald.
Omleidingen
Fietsers en voetgangers worden omgeleid via De Boskamp of het Kraailandhof. Het hofje en de kinderdagopvang Bubbels zijn niet bereikbaar via de Bongerd. Ouders die hun kind met de auto naar de kinderopvang brengen, kunnen parkeren op de Kraailandhof en het laatste stuk lopen.
Bewoners moeten maandagochtend 24 februari 2025 vóór 07.00 uur hun auto ergens anders parkeren. Dit meldt het aannemersbedrijf Siers, dat met de vervanging van de leidingen belast is.
Update: 24-2-2025:
Leidingwerk Bongerd eind volgende week klaar
Op de Bongerd werken nu 2 ploegen. Als alles goed gaat, zijn alle leidingen eind deze week vernieuwd. Tussen de Bongerd 3 en 15 halen we de oude leidingen weg. Op het hofje worden tussen huisnummer 7 en 13 de leidingen vervangen. Waar de sleuf dicht is, gaat de stratenmaker beginnen. In de week van 3 maart 2025 moeten ook alle bestratingswerken klaar zijn. De finish is in zicht.
Update 25-2-2025:
Werkzaamheden oversteek Bongerd schuiven door
De werkzaamheden op het Bongerd tussen huisnummer 3 en 15 schuiven helaas door. Het blijkt dat de waterleiding anders ligt dan verwacht. Daardoor moeten we bij de Bieshaarlaan de leiding eerst aanpassen voordat we de oude leidingen op de Bongerd weg kunnen halen. De weg gaat nu vrijdagochtend vroeg dicht. We hopen vrijdag eind van de dag de oversteek klaar te hebben, maar als het tegen zit kan het langer duren en is de weg tot volgende week dinsdag dicht.
Lees meer voor achtergrondinformatie:
* Vanaf mei 2024: 5 kilometer gas- en waterleidingen vervangen in delen van Hoogland.

Situatieschets bij afgesloten Bongerd