Muziekvereniging Sint Caecilia organiseert vanaf 23 september 2024 gedurende 5 weken een jeugdworkshop voor kinderen tussen de 6 en 12 jaar om kennis te maken met slagwerk- en blaasinstrumenten. Zo kunnen ze leren of ze meer ‘van slag’ of meer ‘betoeterd’ zijn.
Kennismaken met instrumenten
Want kiezen is vaak moeilijk. Vaak willen kinderen graag iets met muziek doen. Dus op een instrument spelen. Maar ja, wat is het leukste? In de jeugdworkshop ‘Ben je van slag’ of ‘Ben je betoeterd’ maken ze kennis met de verschillende slagwerk- en blaasinstrumenten uit het fanfareorkest en de slagwerkgroep van Sint Caecilia.
Programma van 5 lessen
In vijf lessen worden de ontdekkingen gedaan. Welke instrumenten zijn er, hoe worden deze bespeeld en hoe speel je samen? Onder begeleiding van ervaren muzikanten leert ieder kind de basistechnieken van het samen muziek maken. Aan het eind van de workshop is er een spetterend optreden voor familie en vrienden.
Data
De workshops vinden plaats op de volgende dagen, gedurende 5 opeenvolgende weken:
- ‘Ben je van slag’: maandagen 23 en 30 september, 7, 14 en 21 oktober, van 19:00 tot 19:30 uur.
- ‘Ben je betoeterd’: woensdagen 6, 13, 20 en 27 november en 4 december (tijden volgen later).
- ‘Ben je betoeterd’: woensdagen 22 en 29 januari, 5, 12 en 19 februari (tijden volgen later).
Voorproefje op Dorpsfeest
Een voorproefje van de workshop Slagwerk is al mee te maken op het komende Dorpsfeest op zondag 22 september 2024. Er zijn drie momenten: 14.00 uur, 14.45 uur en 15.30 uur (30 min. per workshop; kaartverkoop via website Dorpsfeest).
Aanmelden voor jeugdworkshop:
De workshops van 5 lessen zijn bestemd voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Ze worden gegeven in clubgebouw ’t Driespan, Sportlaan 28 Hoogland. Deelname kost €2,-.
Op de speciale pagina van Sint Caecilia staat meer informatie, met een aanmeldformulier.
Bovenste foto: Facebookpagina Sint Caecilia