Vandaag weer een paar kortere nieuwtjes uit Hoogland. Bijvoorbeeld over een bezoek van burgemeester Bolsius, over een tijdelijk fietsveer, over meetstrips in de Zevenhuizerstraat en nog veel meer.

Metingen van verkeersdrukte op Zevenhuizerstraat

Op een tweetal plekken op de Zevenhuizerstraat zijn strips over de weg aangelegd. Ze zijn bedoeld om de hoeveelheid verkeer te meten. Het zijn nieuwe tellingen van de gemeente Amersfoort ten behoeve van het -nog te verschijnen- evaluatierapport over het verkeer op de Zevenhuizerstraat.

Al 10 minibiebs in Hoogland

Het aantal -door ons gesignaleerde- minibiebs in Hoogland is inmiddels gestegen tot 10! Wilt u weten of er een bij u in de buurt staat?
Bekijk ze op onze speciale minibiebpagina.

[Tekst gaat verder onder de illustratie]

Minibiebs-in-Hoogland-op-kaart-20240609

Inschrijvingen voor JOHO! Beach

Het jaarlijkse volleybaltoernooi op het Dorpsfeest, kortweg JOHO! Beach geheten, vindt plaats op donderdagavond 19 september 2024. Er is plek voor 30 tot 40 teams, verdeeld over twee niveaus. Ter ere van het jubileumjaar is er nu gekozen om op een andere ondergrond dan zand te spelen. Dus sportschoenen mee!
Klik hier voor meer details en inschrijving.

Burgemeester Bolsius bezoekt 100-jarige Hooglander

Op 17 juni wordt Hooglander Martin Rooke 100 jaar. Burgemeester Lucas Bolsius brengt hem dan een felicitatiebezoek.

Martin Rooke is geboren op het landgoed Coelhorst. Zijn vader was jachtopziener en woonde in een dienstwoning op het landgoed. In 1948 volgde Martin hem op. Hij onderhield het landgoed en de boomgaard. Hij hielp bijvoorbeeld mee met de aanleg en het beheer van het unieke ‘Coelhorster-appeltje’. Op 10 mei 1950 trouwde Martin Rooke met Eefje Schimmel. Hij ontmoette haar bij de zangvereniging Zang en Vriendschap. Samen kregen zij 3 kinderen: 1 zoon en 2 dochters. Tot zijn 53e heeft het gezin op het landgoed Coelhorst gewoond. In 1977 verhuisde de familie naar de Schothorsterlaan. Sinds 3 jaar wonen ze in De Koperhorst in Amersfoort. Martin Rooke viert zijn 100e verjaardag bij café De Plank in zijn geliefde Hoogland-West, samen met vrienden en familie.

ObstacleRun op 30 juni op Dekzandrug

De ObstacleRun 2024 wordt gehouden op zondag 30 juni 2024. Iedereen kan meedoen, het is een activiteit voor iedereen: kinderen, groepen, hele gezinnen en/of families. Ren, klim en klauter over de elf spannende opblaasobstakels, zoals de 7,5 meter hoge Base Jump (alleen in het parcours van 3,6 km), de Mega Balls, de Tunnel Slide Stormbaan, het Spinning Wheel en als finale de Tobbedansbaan.

U kunt kiezen uit twee mogelijkheden: een parcours van 2,1 of 3,6 km lang. Het evenement vindt plaats op de Dekzandrug (Park Schothorst), waar ook het Dorpsfeest in september wordt gehouden. Bekijk ook: alle activiteiten in Hoogland in onze agenda.

Tijdelijk fietsveer voor JOHO!Festival

De organisatoren van het Festival JOHO!land zijn creatief in het vinden van oplossingen bij problemen. Dat bleek afgelopen vrijdag nog weer eens. De zeer natte ondergrond werd bestreden met snippers. En de onbruikbaar geraakte fietsbrug over De Eem werd vervangen door een heus eigen JOHO-fietsveer voor de festivalgangers komend uit Soest!

Burgemeester Bolsius kort nieuws JOHO! veerboot