De King Arthur Groep verhuist vanaf 1 november 2025 naar gebouw ’t Driespan aan de Sportlaan in Hoogland. De Groep biedt laagdrempelige ondersteuning en begeleiding voor mensen met beginnende geheugenproblemen, vergeetachtigheid en dementie.
De organisatie heeft op dit moment een ontmoetingscentrum in Zielhorst/Schothorst.
Aansluiten bij wensen
Activiteitenbegeleider Marja den Haan zegt over de verhuizing:
‘Wij zijn het Ontmoetingscentrum van de King Arthur Groep voor mensen met beginnende dementie en geheugenproblemen, die wonen in Amersfoort Noord en Hoogland. Vanaf 1 november 2025 verhuizen wij inderdaad naar ’t Driespan aan de Sportlaan. Het is een ruimte die mogelijkheden biedt om ons activiteitenaanbod uit te breiden. Het sluit meer aan bij de wensen en behoeften van onze deelnemers. Op dit moment hebben wij al meerdere Hooglanders bij ons over de vloer’.
Op weg naar dementievriendelijk dorp
In Hoogland worden ook al andere activiteiten ondernomen rond dementie. Het Hooglands Dorpsteam promoot dat mensen en organisaties basistrainingen gaan volgen, waarbij je leert, hoe je omgaat met mensen met (beginnende) dementie. Voorzitter Siebo Wesdorp:
‘We gaan ons nu actief richten op de kerken om dit daarbinnen op gang te brengen. In een latere fase denken we ook aan ondernemers’.
Dorpshuis ‘De Neng’ kreeg afgelopen 3 juli 2025 het certificaat ‘Dementievriendelijk Dorpshuis’ uitgereikt. In het getuigschrift staat:
‘De Neng zet zich in om een dementievriendelijke organisatie te zijn. De organisatie heeft haar kennis over het herkennen en omgaan met dementie vergroot en zet zich blijvend in voor mensen met dementie en hun mantelzorgers’.
Tennisclub Hoogland (TCH) heeft op haar wekelijkse dinsdagmiddagtennis voor een brede groep van mensen met een bewegingsbeperking ook ruimte voor mensen met beginnende dementie.
Al deze activiteiten kunnen er toe leiden, dat Hoogland -na de Amersfoortse wijk Kattenbroek- als tweede binnen de gemeente Amersfoort ook het predicaat ‘Dementievriendelijk dorp’ verdient.
Lees ook: