De ‘Middeleeuwse Boerderij’ op het ‘Erf De Bergkamp’ in Park Schothorst is weer in gebruik. Op zaterdag 19 april 2025 om 12.00 uur wordt het vernieuwde gebouw officieel heropend door wethouder Johnas van Lammeren.
De Middeleeuwse Boerderij was vanaf begin maart 2024 gesloten voor publiek vanwege problemen in de constructie.
Drukte van belang
De boerderij is een kopie, gebaseerd op opgravingen in Wijk bij Duurstede en is uniek in Nederland. Wie het Middeleeuwse Erf bezoekt, maakt een sprong van 1200 jaar terug in de tijd en kan met eigen ogen zien hoe het leven in de vroege middeleeuwen er uitzag.
Afgelopen weekend was het al een drukte van belang op het terrein met tientallen Vikingen, die hun Viking-eten kookten en hun oude ambacht uitoefenden. Aan de andere kant van de boerderij hadden ze hun witte slaaptenten opgezet. Binnenin de boerderij zijn vergaderingen gehouden en achter Het Groene Huis is er druk geoefend met Viking-gevechten.
Komend Viking-weekend
Vanaf Goede Vrijdag 18 april tot en met Paasmaandag 21 april 2025 kunt u de Vikingen zélf bezoeken. Dan is het extra lange ‘Open Vikingweekend’. Op het Middeleeuwse Erf ervaart u het eenvoudige middeleeuwse boerenleven.
De data en openingstijden zijn:
- 18 april 2025 12:00-16:30 uur
- 19 april 2025 13:00-16:30 uur
- 20 april 2025 12:00-16:30 uur
- 21 april 2025 13:00-16:30 uur
De locatie is: Het Middeleeuws Erf De Bergkamp, Schothorsterlaan 21. Toegang is gratis.
Lees ook:
* Herstel Middeleeuwse boerderij in Park Schothorst begint binnenkort.