vv Hoogland verhuist naar de westelijke 4e divisie A voor het seizoen 2026-2027. De club speelt daardoor tegen teams uit Utrecht en Noord-Holland.
Nieuwe tegenstanders
De KNVB maakte deze nieuwe competitie-indeling voor het seizoen 2026-2027. vv Hoogland speelt niet langer in de vierde divisie D, maar in de vierde divisie A. In die sectie komen de tegenstanders vooral uit Utrecht en Noord-Holland.
Afgelopen seizoen speelden Hoogland samen met streekgenoot SDV Barneveld nog in de vierde divisie D. Daar kwamen ze uit tegen clubs uit het oosten en noorden van Nederland. Nu schuiven beide teams weer samen op naar de vierde divisie A. Dat deden ze ook al in het seizoen 2024/2025.
Blij met de verhuizing
Aanvoerder Coen Heus kijkt uit naar de nieuwe competitie. In de Amersfoortse Courant zegt hij:
’Gezien de promoties en degradaties had ik wel een beetje verwacht dat we weer in West zouden spelen. Ik ben er blij mee. We spelen tegen ploegen die mij meer aanspreken. Het wordt een voetballend sterkere competitie en wat minder fysiek dan afgelopen seizoen. Ik denk dat het een leuke uitdaging wordt met mooie potjes.’
Eerste wedstrijd: regioderby
De eerste wedstrijd van Hoogland is direct al tegen streekgenoot SDV Barneveld op 29 augustus 2026.
‘We spelen geen echte derby’s, maar wel regioderby’s. Het is leuk dat we in de wedstrijd tegen Huizen een weerzien hebben met Dion van Burik,’ aldus Heus.
Als zondagvereniging is deze indeling gunstiger voor Hoogland. Het team speelt vijftien van de dertig wedstrijden op zondag. Afgelopen seizoen was dat slechts zeven keer. Heus zelf vindt spelen op zaterdag fijner.
‘Bij Hoogland ben ik gewend op zondag te spelen. Sinds de poules tussen zaterdag- en zondagclubs gemengd zijn, merk ik dat ik spelen op zaterdag fijner vind. Het is wat het is, dan kan ik nu wat vaker bij m’n broertje kijken.’
AVK als voorbereiding
Als voorbereiding speelt het eerste mannenelftal van vv Hoogland wedstrijden op het Amersfoortse Voetbalkampioenschap (AVK). Op zaterdag 15 augustus 2026 om 12.15 uur speelt Hoogland tegen HVC. Bij winst volgt op maandag 17 augustus 2026 om 20.45 uur een wedstrijd tegen de winnaar van VOP/Amsvorde. De wedstrijden zijn bij VVZA op Sportpark Emiclaer.
Hooglander bij PSV
Landskampioen PSV speelde zaterdag de eerste oefenwedstrijd van het seizoen tegen Royal Antwerp FC. De wedstrijd eindigde in een gelijkspel. PSV speelde twee keer 45 minuten met verschillende ploegen. In de tweede helft speelde Hooglander Frank Koller mee. De aanvallende middenvelder (geboren op 31 maart 2007) speelde tot 2016 in de jeugd van v.v. Hoogland.
Op de foto: Het speelveld van vv Hoogland met in de verre hoek het nieuwe scorebord, geschonken tijdens de viering van het 80-jarig jubileum.