De Hooglandse Maaike Koelewijn (nr. 27 op de foto) schaatste op 18 en 25 oktober 2025 haar eerste marathonwedstrijden in de Topdivisie Dames. Ze werd respectievelijk 21ste en 12de en won daarmee in totaal 16 punten.

In het Algemeen Klassement neemt Maaike nu de 16e plaats in. Ze maakt deel uit van het Schaatsteam Speelman.

Leerjaar bij Topdivisie

Maaike Koelewijn uit Hoogland portret

Maaike Koelewijn

Maaike (12-05-2007) is dit jaar voor het laatst junior. Ze zal zich toeleggen op de marathons, maar gaat ook nog wel langebaanschaatsen. Vorig jaar won ze met overtuiging de openingswedstrijd van de marathonreeks bij de Beloften.

Dit jaar schaatst Koelewijn voor het eerst in de Topdivisie Dames. Ze beschouwt het als een leerjaar. In de eerste wedstrijd van het seizoen 2025/206 op de Jaap Edenbaan in Amsterdam haalde ze met haar 21ste plek 1 punt binnen. De tweede was afgelopen zaterdag 25 oktober op de Vechtse Banen in Utrecht. Daar werd ze twaalfde en won daarmee 15 punten. Marijke Groenewoud won beide wedstrijden.

16 wedstrijden

Dit marathonseizoen zijn er 16 wedstrijden om de Daikin Marathon Cup. De derde wedstrijd is op 1 november 2025 in Leeuwarden. De finale is op 7 maart 2026 in Groningen.

De Daikin Marathon Cup is door de jaren heen uitgegroeid tot een landelijke Marathon Cup voor vier divisies: Topdivisie Dames, Topdivisie Heren, Beloftendivisie Heren en een Beloftendivisie Dames.


Foto’s: Facebookpagina Schaatsteam Speelman.