Wethouder Bulthuis heeft vandaag, 25 september 2025, in een nieuw Collegebericht aan de Gemeenteraad van Amersfoort laten weten dat de planning voor de twee windturbines op Isselt definitief op de schop gaat. Een risicoanalyse van een nabijgelegen bedrijf is de aanleiding.

Teveel onduidelijk

In een artikel op 19 september 2025 hebben we al uitvoerig bericht dat de datum van 1 oktober voor de vergunningsaanvraag waarschijnlijk niet gehaald zou worden. Het College van B&W schrijft nu:

‘De ontwikkelaar (Renewable Energy Factory (REF), redactie) heeft ons laten weten dat hij de vergunningaanvraag niet begin oktober zal indienen. De risicoanalyse moet nader bekeken en besproken worden met betrokkenen. Er is daarover op dit moment nog teveel onduidelijk. In de komende weken komt er meer duidelijkheid en zullen wij uw raad hierover nader informeren.’ 

Het college herhaalt, dat:

‘het belangrijk is dat er een zorgvuldig proces is waar rekening wordt gehouden met alle factoren die van invloed zijn op de gezondheid en veiligheid van de omgeving. Het is van belang dat zorgvuldig naar de risicoanalyse wordt gekeken. Het college wil daar voldoende tijd en ruimte voor bieden. Dit betekent dat de planning voor Wind op Isselt aangepast wordt’.  

OAR geïnformeerd

Tijdens de bijeenkomst van de OAR (Omgevingsadviesraad) van 22 september 2025 is de OAR hierover geïnformeerd. Deze raad bestaat uit inwoners en organisaties die samen aanvullende afspraken maken over de windturbines. In de OAR hebben onder andere zitting de Stichting Stop Windplan Isselt en de Vereniging Dorpsbelangen Hoogland. Voor de OAR betekent dit dat zij meer tijd krijgt voor het afronden van het omgevingsconvenant.

Volgende week bespreekt Renewable Energy Factory met de OAR wat de nieuwe planning betekent voor de agenda van de OAR en het omgevingsconvenant.

Lees ons eerdere bericht:

Planning voor 2 windturbines op Isselt mogelijk op de schop.