De eerste artiesten die optreden op het komende Dorpsfeest Hoogland (DFH) zijn bekend. De voorbereidingen voor deze 31e editie zijn in volle gang. Het driedaagse evenement wordt van 18 t/m 21 september 2025 gehouden op de Dekzandrug van Park Schothorst.
Artiesten voor vrijdagavond
Voor het feest op vrijdagavond 19 september 2025 zijn drie artiesten gecontracteerd. Ze zijn actief in de Nederlandse pop- en levensliedmuziek.
Marco Schuitmaker
Volkszanger Marco Schuitmaker (14 maart 1999) krijgt in de eerste maanden van 2023 landelijke bekendheid met zijn vertolking van het lied ‘Engelbewaarder’. Hij werkt samen met artiesten als Jan Smit en wordt een populaire zanger met nieuwe hits.
Eind november 2023 brengen Donnie en Schuitmaker samen de hit ‘Hier mag alles uit’. Schuitmaker treedt op met grote concerten in onder andere het Gelredome in Arnhem.
Samuel Welten
Zanger Samuel Welten (5 juli 2006) wordt op twaalfjarige leeftijd bekend door zijn deelname aan The Voice Kids in 2019. Alle coaches voor hem draaien tijdens de blind auditions. Hij breekt door met zijn debuutsingle ‘Echte liefde is te koop.’
De nummers van Welten scoren goed in de hitlijsten, zoals in de Top 40, waardoor hij zich steeds meer als een opkomend talent profileert.
Sven Versteeg
Sven Versteeg (19 februari 1997) was jarenlang de vaste zanger van Café Bolle Jan in Amsterdam. In 2019 won hij een Koos Alberts Award voor ‘Beste Talent’.
Met zijn nummer ‘Blikkendag’ heeft hij daarna naam gemaakt in de Nederlandse muziekscene. Sven is vanwege dit populaire lied sinds een aantal maanden niet meer van het Nederlandse podium af te denken.
13th Night of Hoogland met Sint Caecilia
Op donderdagavond 18 september 2025 is het tijd voor de 13th ‘Night of Hoogland’. Het fanfareorkest van muziekvereniging Sint Caecilia verzorgt onder leiding van de nieuwe dirigent Inge Lage Venterink een concert met bekende zangers en zangeressen. De twaalfde editie vond in 2023 plaats. Bekijk de video van dit optreden, u krijgt dan een beeld van wat u in september kunt verwachten.
Creatieve Straat
Ook dit jaar organiseert het Dorpsfeest Hoogland de Creatieve Straat. Hiermee bieden de organisatie de mogelijkheid om zelfgemaakte creaties te tonen en te verkopen. Daarnaast krijgen enkele goede doelen de kans hun doelstellingen duidelijk te maken.
Dit jaar zullen er voor zowel zaterdag 20 als zondag 21 september 2025 in totaal 40 kramen beschikbaar zijn. Er zijn nog enkele plekken vrij. Indien het aantal inschrijvingen hoger ligt dan het aantal beschikbare kramen, dan is er een wachtlijst. De inschrijfperiode loopt tot en met 30 juni 2025. Aanmeldingen via het formulier op de website.
Vrijwilligers voor de buitenbarren
Tijdens het feestweekend op zaterdag 20 en zondag 21 september 2025 zijn er twee buitenbarren, de Cocktailbar en de Speciaalbierbar. Hiervoor worden voor overdag(!) nog vrijwilligers gezocht. Hebt u, 18-plusser, interesse om een biertje te tappen, of een cocktail te maken? De organisatie van het Dorpsfeest zal u graag welkom heten. Aanmelden kan via mailadres: catering@dorpsfeesthoogland.nl
Inschrijven voor JOHO! Beach geopend
Al eerder hebben we hier gemeld (Kort Hooglands nieuws, juni 2025, nummer 1 ), dat uw team zich weer kan inschrijven voor JOHO! Beach. Dat is hét volleybaltoernooi op de donderdagavond (18 september 2025) van het Dorpsfeest Hoogland! Net als vorig jaar spelen de teams op gras. Er is plaats voor 30 tot 40 teams, verdeeld over twee speelniveaus. Kijk voor alle info en om je in te schrijven op de website van het Dorpsfeest.
Artiestenfoto’s: Facebookpagina Dorpsfeest Hoogland.