Vandaag, zaterdag 10 mei 2025, is het Hooglandse echtpaar Martin Rooke en Eef(je) Schimmel 75 jaar getrouwd. Een unieke mijlpaal. Daarom krijgen ze een speciaal felicitatiebezoek van de burgemeester van Amersfoort Lucas Bolsius en van de vrouwelijke kamerheer in de provincie Flevoland, mevrouw Marianne Luyer. Kamerheren bezoeken namens de Koning huwelijksjubilea.

Zang en Vriendschap

Martin (100) en Eef(je) (96) hebben elkaar ontmoet bij de christelijke gemengde zangvereniging Zang en Vriendschap, die in 1946 vanuit de toenmalige Hervormde Kerk De Inham aan de Hamseweg in Hoogland is opgericht. Na enkele jaren ‘verkering’, zijn zij op 10 mei 1950 getrouwd. Na hun huwelijk zijn Martin en Eefje nog jaren lid geweest van het protestantse koor.

Jachtopziener op Coelhorst

Martin Rooke is op 17 juni 1924 geboren op landgoed Coelhorst in Hoogland in een gezin van totaal zes kinderen. Eef(je) Schimmel is geboren op 31 mei 1928 in Hoevelaken in een boerengezin van totaal zeven kinderen.

Martin is opgegroeid op Coelhorst, waar zijn vader jachtopziener was. Vader Rooke woonde daar in een dienstwoning. Hij groeide er, tot de Tweede Wereldoorlog uitbrak redelijk zorgeloos op. Tijdens de oorlog heeft Rooke hier ook ondergedoken gezeten. Na de oorlogsjaren is Martin ook op het landgoed gaan werken. Hij onderhield het landgoed en de boomgaard. Hij is in 1948 zijn vader opgevolgd als jachtopziener. Na hun huwelijk is het echtpaar op Coelhorst gaan wonen en werken. Samen kregen zij 3 kinderen: zoon Leo en dochters Ria en Maartje.

Van dorp Hoogland naar wijk Schothorst

De baan van Martin Rooke werd in 1977 beëindigd door het ontbreken van financiële middelen. Een onzekere tijd brak aan, maar gelukkig vond hij werk bij het pensioenfonds PGGM, eerst als tuinman en later als directiechauffeur. Daar heeft hij tot aan zijn pensioen met veel plezier gewerkt.

Intussen werd er een andere woning gevonden aan de Schothorsterlaan. Een fijn, ruim huis met grote tuin, waar het echtpaar 42 jaar lang met veel plezier heeft gewoond en heeft genoten van de omgeving. Sinds vier jaar woont het echtpaar in woonzorgcentrum De Koperhorst in de nabije Amersfoortse wijk Schothorst.

Vakanties en herinneringen

Het echtpaar heeft langere tijd kunnen genieten van vakanties in Nederland zelf, in enkele andere landen in Europa en zelfs in Canada. Maar door de hoge leeftijd wordt de gezondheid brozer en is de bewegingsvrijheid inmiddels zeer beperkt geworden. Familie en vrienden van de eigen generatie zijn vrijwel allemaal overleden. Gelukkig komen met regelmaat de kinderen, kleinkinderen, neven en nichten uit de volgende generatie en bekenden uit Hoogland en van geloofsgemeenschap De Inham op bezoek. Het echtpaar vertelt dan graag en met oog voor detail over alle belevenissen uit het verleden.

Feestelijk jubileum

Martin en Eef(je) vieren hun 75-jarig huwelijksjubileum met een feest bij Café Het Hoekje, beter bekend als De Plank, aan de Coelhorsterweg in hun geliefde Hoogland. Kinderen, kleinkinderen, achterkleinkinderen en overige familie en vrienden zijn hiervoor uitgenodigd.


Foto: De Inham