De Vereniging Dorpsbelangen Hoogland pleit voor een 30 km/uur zone in heel Hoogland. Op dit moment worden nog twee maximumsnelheden gehanteerd. De gemeenteraad neemt vermoedelijk op 22 april 2025 een besluit.

Aangepast plan

De gemeente Amersfoort legt op dit moment de laatste hand aan een plan voor de toekomstige snelheden op de Amersfoortse wegen. In een eerste concept van dit plan gingen alle Hooglandse wegen al op korte termijn naar 30. Later is dit aangepast: voor het noordelijk deel van de Zevenhuizerstraat (nu 50) zou eerst nader onderzoek plaats moeten vinden, vooral in verband met de reistijd van de bus.

Mening VDH

De VDH constateert dat invoering van een maximumsnelheid van 30 km/uur op het noordelijk deel van de Zevenhuizerstraat onvermijdelijk is. Alle afwegingskaders laten zien dat hier niet veilig 50 km/uur gereden kan worden. Twee verschillende maximumsnelheden op één weg is bovendien volstrekt onlogisch.

Het nader onderzoek naar de reistijd van de bus is niet nodig: voor het (wat dit betreft vrijwel identieke) zuidelijk deel van de Zevenhuizerstraat is dit nauwkeuring onderzocht door een professioneel bureau. Daarbij bleek er vrijwel geen impact op de reistijden te zijn omdat bussen hier, zeker in de spits, sowieso amper harder kunnen rijden.

Inspreken bij mobiliteitsplan

Om de gemeente toch naar snelle invoering van 30 in heel Hoogland te bewegen heeft de VDH eerst een visie ingediend. Het college heeft de gevraagde aanpassing helaas niet overgenomen. Op dinsdag 1-4-2025 heeft de VDH -in persoon van Rein Leen, lid van de Verkeerscommissie Hoogland- ingesproken bij de raadsvergadering over het mobiliteitsplan.

De VDH heeft de politieke partijen gevraagd om alsnog te kiezen voor snelle invoering van een maximumsnelheid van 30 km/uur in heel Hoogland, dus ook op de Zevenhuizerstraat. Op 22 April 2025 zal de gemeenteraad hierover (en over de rest van het mobiliteitsplan) vermoedelijk een beslissing nemen.

De tekst van Rein Leen staat hieronder.

Geachte voorzitter, raadsleden,

De discussie over de doorstroming van de bus op de Zevenhuizerstraat is inmiddels uitgebreid onderzocht. Uit de analyse van adviesbureau Goudappel blijkt dat de gemiddelde snelheid van de bus sinds de herinrichting met slechts 1 tot 2 km/h is afgenomen. Ik citeer uit hun rapport:

“De busdoorstroming ten slotte is niet significant veranderd door de herinrichting van de Zevenhuizerstraat. De gereden snelheid ligt overwegend 1-2 km/h lager dan voorheen en de betrouwbaarheid is goed.”

Daarnaast geven buschauffeurs zelf aan dat de rijsnelheid op de Zevenhuizerstraat al beperkt was, mede door de aanwezigheid van fietsers. Hun ervaring is dat de herinrichting geen grote invloed heeft gehad op de doorstroming.

Ook vervoerder Keolis bevestigt dit beeld. Er is voor lijn 4, één minuut extra opgenomen in de dienstregeling, wat ruim binnen de tijdssloten ligt. In de praktijk blijkt het daadwerkelijke verschil in reistijd voor de bus gemiddeld slechts 10 seconden te bedragen.

Kortom, de effecten van de snelheidsverlaging en herinrichting zijn beperkt en beheersbaar. Dit is geen kwestie van speculatie, maar van feiten.

Dank u wel.