Erik-Jan van Lutterveld, de dorpsagent van Hoogland, moet stoppen met zijn functie als raadslid in Leusden. Volgens de gemeentewet zijn beide werkzaamheden niet verenigbaar.

‘Pijn in het hart’

Van Lutterveld neemt met pijn in het hart afscheid van het raadswerk in Leusden. Dat staat in zijn ontslagbrief. De agent is het oneens met het standpunt van de politie. Hij zegt tegen Nieuwsplein33:

‘Ik vind dat mijn maatschappelijke betrokkenheid juist een meerwaarde had kunnen zijn.’

Van Lutterveld legt zich overigens wel neer bij het besluit van zijn leidinggevenden.

‘Het alternatief zou een baan zijn bij een politiekorps ver uit de omgeving van Amersfoort. Dat wil ik niet. Ik ben net begonnen in Hoogland en heb het hier goed naar m’n zin. Dan ga je niet weg’, laat hij aan de VDH weten.

Conflicterende belangen

Politiewoordvoerder Lieke van der Pas wordt in het artikel van Nieuwsplein33 als volgt geciteerd:

“In juni 2024 is Van Lutterveld benoemd als wijkagent bij basisteam Amersfoort. Tijdens zijn werkzaamheden voor dit basisteam kan het voorkomen dat de agent wordt ingezet in de naburig gelegen gemeente Leusden. Dat betekent dat hij op dat moment tegelijkertijd werkzaam is als gemeenteraadslid, zowel als politieambtenaar in hetzelfde gebied, ten behoeve van diezelfde gemeente. Dat is niet toegestaan volgens de Gemeentewet (artikel 13, eerste lid).”

Portret van de dorpsagent

Van Lutterveld is sinds medio 2024 dorpsagent voor Hoogland. Daarvoor was hij 14 jaar wijkagent in Leusden. Hij zat bijna 3 jaar in de Leusdense gemeenteraad. Op 30 januari is het officiële afscheid. Erik-Jan van Lutterveld zat in de fractie van ‘Lokaal Belangrijk’.

De VDH plaatste in augustus 2024 een uitgebreid kennismakingsgesprek met de nieuwe dorpsagent op deze website. Van Lutterveld zag toentertijd al wel wat spanning tussen beide functies:

“Tja, de politiek past niet zo goed meer bij mijn werk in Hoogland, maar het is superleuk om te doen en ik kan ook nog iets betekenen voor Leusden.”