Acht Hooglandse organisaties en bewoners hebben dinsdagavond 26 november 2024 hun visie gegeven op  de vier mogelijke locaties voor de bouw van het nieuwe zwembad Hoogland. Dat gebeurde tijdens een vergadering van de leden van de Commissie Sociaal van de gemeenteraad van Amersfoort.

Jan Bijvank gaf aan, namens de Vereniging Dorpsbelangen Hoogland (VDH), dat het terrein van de korfbalvereniging MIA aan de Schothorsterlaan de meest logische plek is.

Locatie MIA meest logisch

De insprekers vanuit Hoogland waren vertegenwoordigers van de vijf direct betrokken verenigingen en drie inwoners. De insprekende organisaties waren -naast de VDH- het Hooglands Dorpsteam, Muziekvereniging Sint Caecilia, voetbalvereniging Hoogland en Paardensportvereniging De Eemruiters.

Journalist Peter de Langen vatte voor de nieuwssite ‘Nieuwsplein 33’ de inbreng vanuit Hoogland als volgt samen:

‘De groep insprekers uit Hoogland zien het nieuwe zwembad het liefst op de locatie van MIA. Zij vrezen bij de locaties op de Sportlaan vooral de parkeeroverlast. Deze groep vreest ook grote overlast voor hun verenigingen tijdens de bouw, als gekozen wordt voor locaties op de Sportlaan. Een ander punt is dat er nu nog gratis parkeren is bij het oude zwembad en de sportverenigingen ernaast. De verenigingen zijn bang, dat dit bij de komst van het zwembad gaat veranderen. Jan Bijvank van de belangenvereniging Hoogland vatte de bezwaren samen: “De locaties aan de Sportlaan leveren teveel overlast op. De locatie MIA is het meest logisch omdat de ecologische waarde daar ook minimaal is.”’

Geen goed alternatief voor Tennisclub

Tennisclub Hoogland, liggend naast het huidige zwembad en in beeld als één van de vier locaties, was niet aanwezig als inspreker. In een brief aan de leden, direct na publicatie van de locaties op 12 november 2024, geeft het bestuur uitleg over de gang van zaken.

‘Het bestuur heeft de afgelopen periode verkennende gesprekken met de gemeente gevoerd over het gebruik van het tennispark voor de nieuwbouw van het zwembad. Het bestuur heeft besloten om alleen met de gemeente in gesprek te gaan als er een alternatieve locatie voor het tennispark wordt voorgesteld in Hoogland waarbij de vereniging erop vooruitgaat, bijvoorbeeld doordat het mogelijk wordt om padelbanen aan te leggen.’

‘Besluitvorming over een eventuele verplaatsing van het tennispark zal plaats moeten vinden in de Algemene Ledenvergadering. Als bestuur verwachten wij dat de gemeente een voorkeur voor een van de andere locaties zal uitspreken. De meeste andere locaties zijn eigendom van de gemeente (het tennispark is eigendom van de vereniging) en op de andere locaties zal sneller en goedkoper een nieuw zwembad kunnen worden gerealiseerd. Daarnaast zijn er geen goede alternatieven voor het tennispark in Hoogland.’

Gevraagd of het terrein van MIA door de gemeente genoemd is als alternatief voor de TCH bevestigt Martijn Leseman, bestuurslid van de TCH dit:

‘De gemeente heeft bij ons gepolst of wij het MIA terrein beschouwen als Hoogland. Als bestuur beschouwen wij dit grondstuk wel als onderdeel van Hoogland, ook al ligt het er officieel niet in’.

Onoverkomelijke parkeerproblemen

De TCH ziet dit terrein niet als een goed alternatief. Blijft over de vraag naar de visie van de TCH op de direct aangrenzende parkeerplaats als mogelijke locatie voor het Zwembad en de overlast daarvan vanwege de bouw gedurende een aantal jaren. Martijn Leseman:

‘Het niet beschikbaar zijn van het parkeerterrein is inderdaad heel erg vervelend voor de tennisvereniging. Het parkeerprobleem dat nu al voor veel overlast zorgt wordt hierdoor nog veel erger. Het niet beschikbaar zijn van het parkeerterrein zal tot onoverkomelijke problemen leiden voor TC Hoogland, maar ook voor v.v. Hoogland, muziekvereniging Sint Caecilia en de bezoekers van het huidige zwembad. Maar de meeste problemen zullen de buurtbewoners hebben. Voor alle partijen is het van belang dat als het parkeerterrein wordt gekozen er gedurende de bouw een alternatieve parkeerlocatie op loopafstand zal moeten zijn’.

Lees ook:
* Gemeente geeft meer informatie over de 4 locaties voor het nieuwe Zwembad Hoogland.